Cariere

Manager de produs – utilaje pentru viticultură

Misiunea postului:

- lansarea gamei de utilaje dedicate viticulturii şi atingerea targetelor de vânzări

Candidatul ideal:

- bune cunoştinţe despre viticultură şi despre utilajele agricole folosite în viticultură

- experienţă în vânzări de echipamente şi utilaje, de preferat utilaje agricole

- foarte bune abilităţi de vânzare şi prezentare

- studii superioare, de dorit într-un domeniu tehnic (mecanică, utilaje, agronomie - viticultură, ...)

- permis de conducere categoria B

- cunoaşterea limbii engleze constituie avantaj

- cunostinţe de utilizare a calculatorului, inclusiv pachetul Microsoft Office

- disponibilitate pentru deplasări frecvente

Principalele responsabilităţi:

- prospectează piaţa în vederea găsirii de noi clienţi

- identifică nevoia clienţilor şi întocmeşte oferte de preţ personalizate

- efectuează vizite şi menţine o relaţie bună cu clienţii din zonă

- oferă clienţilor informaţii tehnice cu privire la caracteristicile utilajelor şi modul de utilizare

- organizează sau participă la acţiuni de promovare a utilajelor comercializate

- consiliază clienţii cu privire la modalităţile de plată sau finanţare

- urmăreşte încasarea contravalorii utilajelor vândute

Se oferă:

- salariu atractiv

- comision din vânzări

- maşină se serviciu

- cursuri de formare

- mediu de lucru plăcut

- asigurări private de sănătate

Persoanele interesate pot trimite aplicaţia la adresa de e-mail recrutare@mewi.ro.

Tehnician / mecanic utilaje agricole

Puncte de lucru:

Ovidiu – jud. Constanța

Drajna Nouă – jud. Călărași

Stoenești – jud. Giurgiu

Craiova – jud. Dolj

Valea lui Mihai – jud. Bihor

Efectuează servicii de reparaţii şi punere în funcţiune a utilajelor agricole comercializate de MEWI.

- studii tehnice (mecanică, electromecanică, ...)

- experienţă în activităţi de reparaţii, întreţinere, mecanică auto (de preferat în domeniul utilajelor agricole)

- cunoştinţe de lăcătuşerie, sudură, mecanică hidraulică, circuite electrice

- cunoştinţe de operare pe calculator (inclusiv MS Office)

- capacitatea de a asimila cu uşurinţă informaţii tehnice

- orientare către client

- disponibilitate pentru deplasări în zona alocată

Principalele responsabilități:

- efectuează lucrări de reparaţii şi întreţinere a utilajelor agricole

- efectuează puneri în funcţiune a utilajelor şi instruieşte utilizatorii acestora

- întocmeşte documentele specifice: comenzi de reparaţii, necesar de piese, rapoarte de reparaţii, procese verbale de recepţie, predare – primire

Oferim:

- pachet salarial deosebit de atractiv

- bonusuri de performanţă

- cursuri de formare profesională

- mediu plăcut de lucru

- echipamente moderne pentru desfăşurarea activităţii

Persoanele interesate pot trimite aplicaţia la adresa de e-mail recrutare@mewi.ro.