REPREZENTANT COMERCIAL PIESE – FRONT OFFICE, CLUJ

Misiunea postului:

făcând parte din departamentul piese de schimb, reprezentantul comercial are un rol important în vânzarea pieselor de schimb asigurând identificarea pieselor de schimb, transmiterea de oferte către clienţi, efectuarea de comenzi, livrarea lor precum și primirea clienţilor la punctul de vânzare de piese de schimb.

Principalele responsabilități:

  • întâmpină clienții şi îi consiliază cu privire la piesele de schimb
  • prezintă și promovează direct piesele de schimb pentru utilajele agricole prin realizarea de oferte pentru clienții potențiali sau existenți
  • identifică piesele de schimb solicitate de client, telefonic sau prin e-mail, cu ajutorul cataloagelor electronice
  • în baza nevoilor identificate face oferte de preţ şi participă la negocieri dacă e cazul intreprinde toate demersurile necesare pentru încheierea vânzărilor
  • face comenzi de piese de schimb, în urma centralizării nevoilor clienţilor informează clienţii cu privire la statusul comenzilor: disponibilitatea produselor, termene de livrare, etc.
  • impulsionează vânzările de piese de schimb prin acţiuni de marketing direct sau tele-marketing existente
  • soluţionează reclamațiile sosite de la clienţi cu privire la piese

Candidatul Ideal

  • experiență relevantă în domeniul pieselor de schimb pentru utilaje agricole sau autoturisme
  • cunoaşterea limbii engleze sau germane, în special termeni din domeniul mecanicii
  • abilităţi de comunicare cu clienţii
  • abilități de vânzare
  • atenţie la detalii

Oferim:

  • pachet salarial atractiv
  • tichete de masă de 20 lei
  • bonusuri de performanţă
  • asigurări private de sănătate
  • mediu plăcut de lucru
  • transport asigurat de companie

Persoanele interesate pot trimite aplicaţia la adresa de e-mail [email protected]