GESTIONAR MAGAZIE PIESE DE SCHIMB – BRAȘOV

Misiunea postului:

Asigură identificarea pieselor de schimb, desfășurarea normală a fluxurilor de marfă din depozit precum și integritatea stocului de marfă, fiind totodată responsabil cu aprovizionarea și livrarea pieselor de schimb.

Principalele responsabilități:

  • Indentifică piesele de schimb pentru tractoare și utilaje agricole din cataloagele electronice și tipărite;
    • Ține legătura cu clienții întocmind oferte si urmarind obținerea comenzilor;
    • Asigură desfășurarea normală a fluxurilor de marfă, după cum urmează:
  • Recepționează marfa sosită
  • Manipulează marfa
  • Pregătește comenzile
  • Expediează comenzile
  • Efectuează controlul cantitativ și calitativ
  • Întocmește documente de livrare (factură, aviz)
  • Centralizează comenzile zilnice de la clienți și de la echipa de service și transmite comenzile marfă la furnizori sau la depozitul central;
  • Urmăreşte statusul comenzilor şi informează clienţii cu privire la data de livrare a pieselor;
    • Asigură integritatea stocului de marfă (participă la inventarele parțiale și anuale, investighează și explică diferențele constatate la inventar)
    • Participă la clarificarea tuturor reclamațiilor sosite de la parteneri

Candidatul ideal:

  • Studii de specialitate in domeniul tehnic
  • Cunoștinte de operare pe calculator
  • Cunoașterea limbii engleze sau germane (termeni tehnici)
  • Constituie avantaj:
    • experiența anterioară în domeniul tehnicii agricole
    • foarte bune cunoștinte tehnice
  • Cunoştinţe privind programele de identificare de piese
  • Experiență în gestionarea unui stoc de marfă
  • Orientare spre rezultate, proactivitate
  • Capacitate de învățare, atenție la detalii și spirit de echipă
  • Abilități de comunicare și soluționare a problemelor cu clienti

Oferim:

– pachet salarial deosebit de atractiv
– bonusuri de performanţă
– tichete de masă de 30 lei / zi
– asigurări private de sănătate
– transport asigurat de companie

Persoanele interesate pot trimite aplicaţia la adresa de e-mail [email protected].