REPREZENTANT DE VÂNZĂRI MAȘINI ȘI UTILAJE AGRICOLE, ZONA BRAȘOV

Misiunea postului:

Gestionarea portofoliului de clienţi şi creşterea vânzărilor de mașini și utilaje agricole din zona alocată (jud. Brașov, Covasna)

Principalele responsabilități:

– prospectează piaţa în vederea găsirii de noi clienţi

– identifică nevoia clienţilor şi întocmeşte oferte de preţ personalizate

– efectuează vizite şi menţine o relaţie bună cu clienţii din zonă

– oferă clienţilor informaţii tehnice cu privire la caracteristicile utilajelor şi modul de utilizare

– organizează sau participă la acţiuni de promovare a utilajelor

– consiliază clienţii cu privire la modalităţile de plată si finanţare

– urmăreşte încasarea contravalorii utilajelor vândute

Candidatul ideal:

– experienţă în vânzări de echipamente şi utilaje, de preferat mașini și utilaje agricole
– studii superioare, de dorit într-un domeniu tehnic (mecanică, utilaje, maşini, agronomie, mecanică agricolă, …)
– foarte bune abilităţi de vânzare şi negociere
– Cunoaşterea limbii engleze constituie avantaj
– Cunostinţe de utilizare a calculatorului, inclusiv pachetul Microsoft Office
– permis de conducere categoria B
– disponibilitate pentru deplasări frecvente în zonele alocate.

Oferim:

– pachet salarial deosebit de atractiv
– bonusuri de performanţă
– comision din vânzări
– maşină de serviciu
– tichete de masă de 30 lei / zi
– asigurări private de sănătate
– cursuri de formare profesională

Persoanele interesate pot trimite aplicaţia la adresa de e-mail [email protected].